Vánoce v muzeu – Když dřevo ožije – Klavichord v adventním čase (Muzeum Rumburk)

2. prosince 2017 – 2. února 2018
Vánoce v muzeu – nová expozice v duchu nejkrásnějších svátků roku
Když dřevo ožije – autorská vánoční výstava řezbáře Ladislava Süsse
Sobota 9. prosince 2017 v 17:00 hodin
Klavichord v adventním časeHelena Krausová, Tomáš Flégr a Stradalův klavichord

Srdečně zveme na tradiční Řezbaření v muzeusobotu 2. prosince 2017 od 9:00 do 16:00 hodin, které je pojato v tomto roce jako Živé obrazy v muzeu. V rámci expozice vyzdobené v duchu nejkrásnějších svátků roku se návštěvníci setkají s místními umělci – Petrem Havlíčkem, Pavlem Homolkou, Josefem Liščákem, Jiřím Martínkem, Josefem Maštrlou, Ladislavem Süssem, Bohumilem Tománkem a dalšími. O dobrý pocit z návštěvy se postarají Gert a Greta. Navíc krásnolipská Mana připravila ukázky z výroby své božské čokolády. Pro děti je přichystáno malé vánoční tvořeníčko. Úderem desáté trubači slavnostně zahájí rovněž velkou vánoční výstavu varnsdorského řezbáře Ladislava Süsse Když dřevo ožije.

Vánoce v muzeu - Když dřevo ožije - Klavichord v adventním čase
Vánoce v muzeu – Když dřevo ožije – Klavichord v adventním čase

Vzpomínáte rádi? Milujete atmosféru adventu a vánočních svátků? Tak právě pro Vás je připravena nová expozice rumburského muzea ve slavnostním duchu nejkrásnějších svátků roku. Jak slavili Vánoce Münzbergovi z hradního hostince na Tolštejně, jak vypadal vánoční stromeček manželů Stradalových v době jejich pobytu ve Vídni či skromné Vánoce u punčochářů, to vypráví rumburská expozice. Prezentuje v úplnosti rovněž vzácné fotografie Vánoc v rodině bývalého ředitele spořitelny Ernsta Winklera. Téma výstavky Vánoce v kuchyni potěší jistě nejednu hospodyňku. Překvapením pro mnohé zůstane autorská výstava varnsdorfského řezbáře Ladislava Süsse. Díla Jiřího Martínka, Josefa Maštrli, Jana Rody či Petra Havlíčka zdobí vánoční interiéry. Těšíme se na Vás!

S pozdravem Vaše Muzeum Rumburk – muzeum pro Ty, kteří nepřestali rádi přemýšlet.

Vánoce v muzeu - Když dřevo ožije - Klavichord v adventním čase
Vánoce v muzeu – Když dřevo ožije – Klavichord v adventním čase

Vážení a milí přátelé rumburského klavichordu.

S radostí připomínáme, že se datum koncertu restaurovaného Stradalova klavichordu přiblížilo! V sobotu 9. 12. 2017 v 17 hodin se v rumburském muzeu koná slavnostní koncert Heleny Krausové a Tomáše Flégra Klavichord v adventním čase. Program je velice vkusně a zajímavě sestaven patronem projektu restaurování klavichordu Tomášem Flégrem. Zazní kusy od Jakuba Jana Ryby, Augusta Heinricha Wencka, Adama Michny z Otradovic, Johanna Sebastiana Bacha atd. Sobotní koncert je sázkou na jistotu. Potěší milovníky vážné hudby, stejně jako milovníky adventního a vánočního času.

Klavichord v adventním čase (9.12.1017 v 17:00 hodin)
Klavichord v adventním čase (9.12.1017 v 17:00 hodin)

Těšíme se na Vaši návštěvu! Zastavení v rumburském muzeu bude nezapomenutelným zážitkem ve společnosti výjimečných umělců.

Mše svatá v kapli sv. Alžběty Durynské

Pátek 17. listopadu 2017 v 15:00 hodin

Krásný den přeji,
dovoluji si Vás jménem Římskokatolické farnosti, děkanství Rumburk – pátera Jozefa Kujana a Města Rumburk pozvat na slavnostní Mši svatou do městské kaple sv. Alžběty Durynské v Rumburku III, Dolních Křečanech, jež se koná dne 17. listopadu 2017 v 15.00 hodin. Budeme velice rádi, pokud přijmete naše pozvání.
Na shledání se těší Ester Sadivová

Mše svatá v kapli sv. Alžběty Durynské v Dolních Křečanech
Mše svatá v kapli sv. Alžběty Durynské v Dolních Křečanech

Den válečných veteránů 2017 v Rumburku

Neděle 5. listopadu 2017 od 15:00 hodin

U torza památníku rumburských obětí Velké války (1914-1918) v Parku přátelství (ulice U Parku) proběhne vzpomínková akce na oběti nejen tohoto válečného konfliktu.

Den válečných veteránů (Den příměří, Den vzpomínek) 2017 v Rumburku
Den válečných veteránů (Den příměří, Den vzpomínek) 2017 v Rumburku

Historie Dne veteránů –
Evidence válečných hrobů: CZE4212-54020 –