Na Štěpána Živý betlém a Česká mše vánoční v Rumburku

Čtvrtek 26. prosince 2019 v 15.00 hodin: Živý betlém – Vánoční hra o událostech před dvěma tisíci lety – v kostele sv. Bartoloměje.

Čtvrtek 26. prosince 2019 v 17.00 hodin: Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční – Koncertní provedení pastorální mše v klášterním kostele sv. Vavřince.
Vystupují hudebníci ze Šluknovska a přilehlých německých obcí. Vstupné dobrovolné. Návštěvu koncertu je možné spojit s prohlídkou klášterního betlému, která 26. 12. v kostele sv. Vavřince probíhá od 14.00 do 17.00 hodin.
Klášterní betlém z roku 1922 se staví v kostele sv. Vavřince. Vyřezán byl v orientálním stylu. Na ploše 20 m² se představují figurky od nejlepších řezbářů Šluknovska. Jesličky patří svou rozlohou k největším v regionu. Klášterní jesličky se během svého vystavení třikrát promění. Scénu narození Páně a klanění pastýřů nahradí od 5. 1. 2020 scéna klanění Tří králů. Od 26. 1. 2020 se vystaví figurky představující útěk Panny Marie, Josefa a Ježíše do Egypta. O betlém pečuje sběratel Jaroslav Pšenička a řezbář Jaroslav Blažek z Rumburku, autor Tříkrálové madony a figurek Útěk do Egypta.

Klášterní betlém z roku 1922 v kostele sv. Vavřince
Klášterní betlém z roku 1922 v kostele sv. Vavřince

Odkaz: http://www.loretarumburk.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..