Záchrana dřevěné lesní kapličky sv. Anny v Dlouhém Dole – Aktualizováno

Aktualizace 15. června 2016

Hezký den přeji z Rumburka a přeposílám nové informace o kapličce sv. Anny a stavu sbírky, jež má sloužit k její záchraně. Přispět může každý do transparentní sbírky vyhlášené ČSOB na číslo účtu: 1017777101/0300, VS: 20160306. Musí být uveden variabilní symbol, prosím, neopomenout. Konec je vyhlášen do půlnoci 27. 6. 2016. Můžeme doufat, že se částka dostatečně navýší, aby kaplička vítala poutníky i v dalších desetiletích.
Ester Sadivová

Kaple sv. Anny v Dlouhém Dole
Kaple sv. Anny v Dlouhém Dole
Kaple sv. Anny v Dlouhém Dole – informace (PDF) – zde.

Vážení kamarádi, přátelé,
díky mnohým Vám jsme se jako turistický klub rozhodli zachránit historickou dřevěnou lesní kapličku sv. Anny. Nachází se v Dlouhém Dole, 4 km od Krásné Lípy v lese, ale je ve velmi špatném, havarijním stavu. Chceme ji zachránit jak z důvodu historie, tak jedinečnosti, poněvadž je snad jako jediná lesní kaplička ještě existující v celém Ústeckém kraji.
Přihlásili jsme jí v měsíci únoru do soutěže „ČSOB pomáhá regionům“ a díky i Vašemu hlasování jsme se z tzv. „divoké karty“ dostali do hlavní soutěže.
ČSOB nám poskytla číslo účtu s variabilním symbolem na které nyní od 13.5-do 27.6. nám příznivci na záchranu kapličky můžou posílat peníze.
Zbývá nám ještě plných 11 dní do ukončení soutěže, na kontě máme k dnešnímu dni 12 422,- Kč ale to nám alespoň na zakoupení materiálu a naší brigádnickou opravu zdarma nestačí.
Proto se na Vás obracím s žádostí – přispějte nám na finanční konto dle Vašich možnosti třeba jen malou částku 50,- či 100,- Kč abychom mohli tuto vzácnou stavbu zachránit pro další generace lidí.
S poděkováním a pozdravem
za Klub českých turistů
Krásná Lípa
Mikuláš Peterka

Na tento projekt se vybralo: 68 358 Kč

Zachraňme historickou kapličku – http://www.csobpomaharegionum.cz/projekty/ustecky-kraj/2016018/zachranme-historickou-kaplicku
Klub českých turistů, odbor Krásná Lípa – http://www.kctkrasnalipa.cz/

Vážení kamarádi, přátelé turistiky a historických památek, prosím Vás, pomozte nám svým hlasem podpořit a zachránit níže uvedenou vzácnou a ojedinělou lesní dřevěnou kapličku.
Předem Vám děkuji. Mikša Peterka

Záchrana kapličky sv. Anny v Dlouhém Dole
Záchrana kapličky sv. Anny v Dlouhém Dole
Dobrý den, podpořte, velice Vás prosím, svým hlasem dřevěnou rozpadající se kapličku sv. Anny v Dlouhém dole, aby byla zrekonstruována do původní podoby a zaskvěla se ve své plné původní kráse.

S pozdravem Ester Sadivová