Murphyho zákony II – Archiv 2013


Nechcete-li strávit Vánoce v závislosti na antidepresivech, oznamte své rodině, že se Ježíšek zastřelil a na 23. prosince si objednejte letenku do Bejrútu. V zemích, kde převládá islám, se Vánoce neslaví!

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 20.12.2013)


Seznamy pro Ježíška obvykle píší jen děti, a to ještě ne všechny. Určitě ne vaše děti, a už vůbec ne vaši rodiče, přátelé, nebo partner. Prostě mu nepíše nikdo, kdo od vás ale očekává nápaditý osobní dárek.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 6.12.2013)


Počet stížností uživatelů na chyby programu je nepřímo úměrný stáří jeho verze. Ve světě elektronického zpracování dat poruchy nekončí, nýbrž přecházejí jedna v druhou a navzájem se překrývají.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 29.11.2013)


Nejdůležitější telefonáty zvoní ve chvíli, kdy opouštíte místnost, ve které se nachází telefon. Jestliže se vám náhodou, navzdory několika nárazům holení do nábytku, podaří hovor dostihnout, půjde o omyl.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 22.11.2013)


Nenechte se překvapit tím, že vaše dítě se v počítačích vyzná mnohem lépe než vy sami. Což mu ovšem nebrání v tom, aby jej soustavně ničilo. Počítač, k němuž bylo připuštěno dítě, je neopravitelný.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 8.11.2013)


Své školou povinné dítko se nikdy nesnažte doučovat sami. Jednak zjistíte, že nemáte naprosto žádné pedagogické schopnosti, a hlavně s hrůzou přijdete na to, že látce z druhé třídy už vůbec nerozumíte.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 1.11.2013)


Ženu, s níž navazujete milostný vztah, nikdy neberte mezi své kamarády. Minimálně jeden z vašich přátel je totiž vždycky pohlednější, zábavnější a zámožnější, než jste vy.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 25.10.2013)


Příznaky choroby, které popíšete svému obvodnímu lékaři, jsou vždy buďto zcela nevěrohodné, anebo se mohou týkat asi dvaceti chorob. Ani jedna z nich ale není ta, kterou skutečně máte.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 18.10.2013)


Jakmile v autě pospícháte, je jisté, že na každém rohu padne červená. Jestliže vám ale v autě upadne mobil, nebo nutně potřebujete odpovědět na hovor, jako na potvoru žádná červená nepadne.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 11.10.2013)


Princip zastupování: Jeden daňový poradce může u jednoho správce daně zastupovat tolik klientů, kolik stačí. Někteří daňoví poradci jich zastupují i více.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 4.10.2013)


Pravým úkolem psychiatra je zjistit, jak dalece jste blázen. Nikdo není tak úplně normální. Některé jedince je ale potřeba izolovat. Psychiatr by měl zjistit, které.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 27.9.2013)


Jestli někdo zkoumá neznámé, nemá ani ponětí o tom, co vyzkoumá. Je velmi jednoduché něco zkomplikovat, zato bývá značně komplikované něco zjednodušit.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 20.9.2013)


Až půjdeš jednoho dne do parku, slunce bude pálit, a ty se div neuvaříš, nenamáhej se hledáním lavičky. Ta jediná prázdná bude na místě, kde slunce svítí nejvíc.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 13.9.2013)


Neužitečný předmět roky trčí na místě, kde každému překáží, ale nikdo se neobtěžuje dát ho někam jinam. Když tento objekt konečně potřebuješ, zjistíš, že zmizel neznámo kam.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 6.9.2013)


Na silnici není žádný provoz, dokud nezačnete pospíchat. Když musíte zaparkovat o šest bloků dál, najdete vzápětí dvě uvolněná parkovací místa právě před vchodem do budovy.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 30.8.2013)


Tři hodiny po tom, co si koupíte nový super rychlý procesor do vašeho počítače, zjistíte, že klesly ceny a za stejné peníze byste teď mohli mít procesor dvakrát rychlejší.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 23.8.2013)


Počítač je zařízení sloužící k řešení problémů, které by bez něj vůbec nevznikly. Chceš-li vypnout počítač, jedna z možností je zmáčknout tlačítko „START“.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 16.8.2013)


Rozdíl mezi přírodními zákony a Murphyho zákony spočívá v tom, že u přírodních zákonů se věci vyvíjejí pokaždé stejným způsobem. Murphyho zákony se vyvíjejí vždy tím nejhorším možným způsobem.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 9.8.2013)


Nikdy nedej svým nadřízeným znát, že jsi lepší než oni. Žádný šéf si neponechá zaměstnance, který má stále pravdu. A pozor! Šéf málokdy přichází brzo. Jenom když ty přijdeš pozdě.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 2.8.2013)


I jednoduchý problém se může stát neřešitelným, jestliže se mu věnuje dostatečný počet zasedání. Nikdy není dost času na to, aby se to udělalo dobře. Ale vždy je dost času na to, aby se to udělalo znovu.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 26.7.2013)


Ve své kanceláři se vždy zamykej. Tím zastrašíš návštěvníky a vyvoláš zdání, že jsi měl nepřetržitě důležitá jednání. Pokyny uděluj toliko ústně. Nedej písemně nic, co by mohlo být použito k tvému odrovnání.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 19.7.2013)


Důležité dopisy, které neobsahují žádné chyby, jich získají několik v době, kdy se nalézají na poště. Některé chyby vzniknou teprve tehdy, když čte dopis šéf.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 12.7.2013)


Těšit se na dovolenou je stejně pošetilé, jako těšit se na výplach žaludku. Dovolenou si nikdy neplánujte – vždycky se najde někdo nebo něco, co vám vaše plány překazí.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 4.7.2013)


Mýtus 1: Pomocí počítače lze vyřešit každý problém.
Mýtus 2: Pomocí počítače lze vyřešit můj problém.
Mýtus 3: Pomocí počítače lze vyřešit nějaký problém.
Realita: Počítač je zařízení sloužící k řešení problémů, které by bez něj vůbec nevznikly.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 28.6.2013)


Neužitečný předmět roky trčí na místě, kde každému překáží, ale nikdo se neobtěžuje dát ho někam jinam. Když tento objekt konečně potřebuješ, zjistíš, že zmizel neznámo kam.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 21.6.2013)


Zvíře, které se k vám chová přátelsky, není vaše. Své zvíře poznáte podle toho, že se k vám ve společnosti nehlásí. Vy sami totiž hrajete v životě vašeho zvířete jen bezvýznamný štěk…

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 14.6.2013)


Pravděpodobnost zapomenutí deštníku v hospodě je přímo úměrná množství vypitého alkoholu a množství kapek deště, které na tebe spadnou při cestě domů.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 7.6.2013)


Pravděpodobnost, že právě vyřizujete mobilem velmi důležitý telefonát, je přímo úměrná tomu, že jedete vlakem a vjíždíte do velmi dlouhého tunelu. Pokud není tunel v dohledu, dojde vám baterie.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 31.5.2013)


Nezávisle na rychlosti, jakou jdeš, překážka situovaná mezi tebou a krásnou dívkou, která přichází směrem k tobě, se objeví v kterémkoliv bodě na přímce, kterou tvoříš ty a tebou pozorovaný objekt.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 24.5.2013)


Neexistuje žádný návod na to, jak správně vychovávat dítě, aby z něj posléze nevyrostl nesnesitelný puberťák. Prakticky z každého dítěte se dříve nebo později stane nezvladatelný a nesnesitelný puberťák.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 17.5.2013)


Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar – vždy může totiž posloužit jako varovný příklad. Jestliže se experiment vydaří, určitě nebylo něco v pořádku.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 10.5.2013)


Kdo chce mít úspěch v politice, musí se dokázat povznést nad všechny své zásady. A hlavní je nezapomínat na fakt, že bez ohledu na to, o čem se mluví, vždycky jde o peníze.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 3.5.2013)


Vynález notebooku a podobných technických vymožeností odstartoval novou éru v historii zločinnosti. Za chvilku se bude dát ukrást ze zadního sedadla vašeho auta vše. Třeba i přenosný strop vaší ložnice.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 26.4.2013)


Zákon zachování počítačových dat: Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Pokud zálohuješ na více médiích, pravděpodobně budou zavirovaná, nebo je ztratíš. Důsledek: o svá data stejně přijdeš.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 19.4.2013)


Turistika je sport, při kterém lidé chodí pěšky a většinou mají na zádech batoh. Člověk, který jde pěšky po ulici, ještě není turista. Turista je teprve ten, který chodí dlouho a v podstatě nesmyslně.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 5.4.2013)


Dopravní policisté neuznávají naprosto žádné výmluvy ohledně rychlé jízdy. Snad vyjma případu, když budete tvrdit, že vás pronásleduje zuřivá tchýně. To vám uvěří ale pouze policisté ženatí…

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 29.3.2013)


Pořídit si kočku lze dvěma způsoby. Buďto si ji vyberete vy, nebo si ona vybere vás. V druhém případě tak ale neučiní proto, že byste jí připadali sympatičtí. Prostě ji už nebaví starat se o obživu svépomocí.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 22.3.2013)


Pracovně-počítačový zákon: Pracujete-li poctivě na zadaném úkolu, šéf nikdy do místnosti nevstoupí. Zato jistě vstoupí ve chvíli, kdy začnete hrát jakoukoli počítačovou hru. Zvláště, je-li zakázána.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 15.3.2013)


Domníváte-li se, že máte rádi děti, nikdy neuvažujte o učitelském povolání. Stane-li se člověk milující děti učitelem, po krátkém čase začne milovat milé NĚMÉ tváře zvířat.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 8.3.2013)


Na procházku se psem je nejlepší vycházet s tlumokem plným masité potravy. Nemůžete-li se psa venku dovolat, stačí vyjmout z tlumoku kus potravy a přivonět k ní. Pes se objeví za 0,0001 vteřiny.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 1.3.2013)


Pracujete-li na počítači na obzvláště důležitém úkolu, který může rozhodnout o vašem případném povýšení, inkriminovaný dokument se z vašeho počítače záhadně ztratí krátce poté, co práci dokončíte.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 22.2.2013)


Vloupá-li se do vašeho domu lupič, odcizí všechno, co se odcizit dá. I za bílého dne lze váš byt vybílit tak, že po návratu domů najdete pouze špinavé prádlo v koupelně, zbytek mýdla a ošoupané pantofle.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 15.2.2013)


Hodláte-li si z banky vybrat jakoukoli částku, nejméně dvě hodiny předem si nacvičujte podpisový vzor. Neexistuje člověk, který by se dokázal podepsat dvakrát za sebou zcela stejně. Úředníkovi v bance to ale nevysvětlíte.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 8.2.2013)


V každém datovém souboru je chybný ten údaj, který považujete za nepochybně spávný. Z čehož vyplývá:
1. Nikdo z lidí, které požádáte o pomoc při jeho vyhledávání, si ho nevšimne.
2. Zato kdejaký nezvaný kibic ho najde na první pohled.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 1.2.2013)


Rozvod je jednou ze zajímavých možností, jak přijít o všechno. Chcete-li se svého majetku ale zbavit užitečnějším způsobem, prostě jej věnujte na charitu. A nezapomeňte, cokoli jste od svatby řekli, bude nakonec použito proti vám!

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 18.1.2013)


V průběhu několika měsíců se vyskytnou pouze tři společenské události, které za něco stojí. Zákonitě pak všechny připadnou na týž den večer.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 11.1.2013)


Nikdy nesmíte manželku a milenku obdarovat stejným předmětem. A to ani v případě, že bydlí velmi daleko od sebe. Dvě ženy se stejným ručně dělaným šperkem se vždy potkají, i kdyby bydlely každá na jiném kontinentě.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 4.1.2013)


 * * *

Blog (ex fknizek.wz.cz)