Murphyho zákony II – Archiv 2016


Pravidlo vánočních pozdravů: Jakmile rozešlete všechna přání, přijde vám od někoho, na koho jste zapomněli. A buďte si jisti, že přání pro vás nejdůležitějšímu člověku buď zapomenete odeslat, nebo se ztratí.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 16.12.2016)


Fronty u pokladen jsou před Vánoci všechny stejně dlouhé, ale ta, do které si stoupnete, bude postupovat nejpomaleji. Přesněji – fronta se ve svém postupu rapidně zpomalí ve chvíli, kdy budete druzí v pořadí.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 9.12.2016)


Když vyhodíte věc, kterou jste minimálně dva roky nepoužili a o které jste si mysleli, že ji už ani nevlastníte, budete ji stoprocentně potřebovat hned druhý den, co jste se jí zbavili!

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 2.12.2016)


Žádný šéf si neponechá zaměstnance, který má stále pravdu. A když nikdy nevíte, kdo má pravdu, vždycky aspoň víte, kdo za věc zodpovídá. V nouzi je snazší dělat blbé otázky, než opravovat blbé chyby.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 25.11.2016)


Pravděpodobnost, že zabloudíte, závisí přímo úměrně na tom, kolikrát vám člověk, kterého jste se po dlouhém váhání nakonec zeptali na cestu, řekl: „To nemůžete minout!“

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 18.11.2016)


  • Problém se časem může vytratit, avšak lidé, kteří pracují na jeho řešení, přetrvávají.
  • Věda se nemýlí. Nedejte se mást fakty.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 11.11.2016)


Za každý velký objev vděčíme nějakému omylu. Důsledek: Čím větší dotace, tím později badatelé k tomu omylu dospějí. Naopak kterýkoliv problém je možno vyřešit, je-li k dispozici dostatek času a peněz.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 4.11.2016)


Máte-li špatné údaje, ale dokonalou logiku, pak jsou vaše závěry zcela jistě mylné. Dopřejete-li si tudíž sem tam nějakou trhlinu v logickém uvažování, můžete díky náhodě dospět ke správnému závěru.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 27.10.2016)


Když to nejde opravit po dobrém, půjde to určitě po zlém. Když to nejde silou, půjde to ještě větší. Jestli se to ulomí, šlo o vadnou součástku. Když všechno zklame, je třeba přečíst si návod.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 14.10.2016)


Když jde všechno dobře, v nejbližších chvílích se nutně něco stane. I proto nikdy není dost času na to, aby se to udělalo dobře. Ale vždycky je dost času na to, aby se to udělalo znovu.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 7.10.2016)


Počítače jsou nejinteligentnější idioti na světě. Dovedou během dvou vteřin udělat tolik chyb, jako dvacet lidí za dvacet let. Kdyby Bůh stvořil člověka k tomu, aby používal počítač, byl by mu dal 16 prstů.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 30.9.2016)


Zákon o vztazích náctiletých: Pokud se seznámíte s příjemnou dívkou, je to zpravidla před koncem letních prázdnin a začátkem školního roku se sakra dlouhým rozvrhem.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 23.9.2016)


Rychlost načtení webové stránky tvým počítačem je nepřímo úměrná tomu, jaký zájem o ni máš. Najdeš-li konečně, cos hledal, vypadne připojení k internetu, nebo počítač zamrzne.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 16.9.2016)


Nikdy se nemůžeš vyhnout velké chybě tím, že vyprodukuješ malou. V lepším případě se malá chyba připojí k velké, aby ji podpořila. Na řešení přijdete vzápětí po tom, co daný problém vyřešil někdo jiný.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 9.9.2016)


Děti se naučí ve škole jen tři věci užitečné do života, a to číst, psát a počítat. Všechny ostatní věci jednak zapomenou a za druhé jim v dospělosti budou většinou naprosto k ničemu…

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 2.9.2016)


Jakmile opustíš byt bez telefonu, začne zuřivě vyzvánět. Než opět odemkneš a telefon najdeš, zmlkne. Jestliže se ti navzdory několika nárazům holení do nábytku podaří hovor dostihnout, půjde o omyl.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 26.8.2016)


Když ti zbývá pouze jeden hřebík, ohne se.

(Murphyho zákon – Vyluštěte šifry, HaNo, 19.8.2016)


Udělat cokoli blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví. Nikdy se nepři s blbcem. Někdo by si nemusel všimnout, že je mezi vámi rozdíl.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 5.8.2016)


Základní Murphyho zákon: Může-li se něco pokazit, pokazí se to. Dodatek paní Murphyové: Ani láska není výjimkou. Z čehož vyplývá: Ať děláš co děláš, happy endu se nedočkáš.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 29.7.2016)


Pokud nějaký zkušený vědec tvrdí, že je něco možné, má obvykle pravdu. Pokud tvrdí, že je něco nemožné, obvykle se mýlí. Jediný způsob, jak zjistit hranice možného, je překročit je směrem k nemožnému.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 8.7.2016)


Rozdělíme-li nadměrné výdaje do dostatečného množství malých položek, podaří se nám lépe přelstít daňové poplatníky. Názorný příklad, kterak i malé rybky dokáží sežrat celé národní bohatství.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 1.7.2016)


Ten, koho je potřeba do hry nutit, nakonec vždycky vyhrává. Nic nevychází přesně podle plánu. Ať vyhráváte nebo prohráváte, stejně nakonec prohrajete.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 17.6.2016)


Jestliže se ti líbí blondýnky, oženíš se s tmavovláskou. Jestli se ti líbí tmavovlásky, oženíš se s blondýnou… a pokud se to nesplní, tak si po svatbě začne barvit vlasy.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 3.6.2016)


Jestliže budeme už předem z nejrůznějších důvodů předvídat, že se něco pokazí, chyba se projeví v ten nejméně vhodný okamžik a její důsledky budou nepředvídatelné.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 27.5.2016)


Když něco vypadá jako snadné, je to ve skutečnosti obtížné. Když něco vypadá jako obtížné, pak si pište, že udělat to je absolutně vyloučeno.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 13.5.2016)


Alergie se projeví tehdy, když je tvůj šéf, důležitý klient, nebo atraktivní osoba opačného pohlaví, kterou jsi právě poznal, v dostatečné blízkosti, aby si plně užili výsledky tvého kýchnutí.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 29.4.2016)


Bez ohledu na to, jak dobře vykonáváte svou práci, váš nadřízený se už postará, aby vaše výsledky byly patřičně zmírněny. Nejvyššího uznání se stejně nakonec dočká ten, kdo vykoná nejméně práce.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 8.4.2016)


Jestliže neposlechneš osobu Y, podceníš mráčky na obzoru a nevezmeš si s sebou deštník, pravděpodobnost, že se nevyhneš pořádné průtrži mračen, bude tím vyšší, čim raději Y opakuje: „Já jsem ti to říkal.“

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 1.4.2016)


Když musíte zaparkovat o šest bloků dál, najdete vzápětí dvě uvolněná parkovací místa právě před vchodem do budovy. Vstoupíte-li do zcela volné vozovky, okamžitě se přiřítí auta v obou směrech.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 24.3.2016)


Cigarety zásadním způsobem zkracují čas na čekání. Například jakmile si na zastávce zapálíte cigaretu, zaručeně přijede ten autobus, na který jste půl hodiny čekali.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 18.3.2016)


Výjimky jsou vždy početnější než pravidla. Vždy se najdou výjimky ze stanovených výjimek. Až si osvojíte všechny výjimky, už nikdo si nevzpomene na příslušná pravidla, ke kterým se výjimky vztahují.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 11.3.2016)


1) Negativní vyhlídky mají za následek negativní výsledky. Pozitivní vyhlídky mají za následek taky negativní výsledky.
2) Co začalo dobře, skončí špatně. Co začalo špatně, skončí ještě hůř.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 4.3.2016)


Počítač vám ušetří spoustu práce, kterou byste bez něj vůbec neměli. Například hledání – hledáte-li na internetu, zasekne se přesně ve chvíli, kdy najdete to, co jste dlouhou dobu hledali.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 26.2.2016)


Spoléhej jen na ty kolegy, kteří jsou ochotni v případě nezdaru ztratit to, co ty. Navíc – kdo nic nedělá, nic nezkazí. Kdo nic nezkazí, bývá chválen. Kdo je chválen, bývá povýšen. Kdo je povýšen, nic nedělá.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 12.2.2016)


Logika nikdy nerozhoduje o tom, co je možné a co ne. Když to nejde po dobrém, dělej to násilím. Jestliže se to ulomí, je jasné, že to tam stejně nemělo co dělat.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 5.2.2016)


Když se člověk pustí do řešení nějakého úkolu, obvykle jej někdo nebo něco nechtěně vyruší. Přesto se daří některé úkoly vyřešit, neboť i rušitel může být ze své práce vyrušen.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 22.1.2016)


Vždycky, když chceš, aby se ti něco povedlo, neznámý faktor ti zkříží plány. Podaří-li se odstranit jednu chybu, objeví se ihned dvě další a mnohem závažnější než chyba právě odstraněná.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 15.1.2016)


  • Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar – vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.
  • Jestliže se experiment vydaří, určitě nebylo něco v pořádku.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 8.1.2016)


 * * *

Blog (ex fknizek.wz.cz)