Murphyho zákony II

* * *


Každý mejdan se skládá ze tří částí: přípravy, samotného večírku a úklidu. To prostřední je většinou nejkratší.
Zákon o přehnaném pití: Nikdy vám nemůže být tak zle, aby vám nemohlo být ještě hůř.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 29.12.2017)


Vánoční dárky zásadně nenakupujte dříve než po skončení vánočního úklidu. Během úklidu totiž s největší pravděpodobností najdete většinu dárků, které jste ukryli vloni.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 1.12.2017)


Bez ohledu na to, jak dobře vykonáváte svou práci, váš nadřízený se už postará, aby vaše výsledky byly patřičně zmírněny.
Spoléhej pouze na ty kolegy, kteří jsou svolní v případě nezdaru ztratit tolik, co ty.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 16.11.2017)


Pes má neustále dojem, že vy se přejídáte, zatímco on hladoví. Pes vám nikdy neuvěří, že jíte pouze suchý chléb. V jeho představách si jej umíte během cesty k ústům nepozorovaně ochutit minimálně šunkou.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 10.11.2017)


Každá žena si představuje manželství jako pohádku. Vše, co si přeje vaše žena, je správné a pro bezchybný chod vaší domácnosti dokonce nezbytné. Vše, co si přejete vy, je přinejmenším ekonomický nesmysl.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 20.10.2017)


Kdo pije sám, ten se opíjí. Kdo pije ve společnosti, oslavuje.
Čím menší  sklenice, tím dražší pivo.
Po osmém pivu se nejsložitěji vyjadřují právě ty nejjednodušší myšlenky.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 29.9.2017)


Nejjistější místo, kde naleznete pomocnou ruku, je na konci našeho ramene. Někdy ti v nouzi podá ruku i ten, od koho bys to nečekal. Ale pozor, světlo na konci tunelu… může být i blížící se vlak.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 15.9.2017)


Počítač vám ušetří spoustu práce, kterou byste bez něj vůbec neměli. A ve výsledku lze tiskárnu v některých případech nahradit skartovacím zařízením – výsledek práce bývá obdobný.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 1.9.2017)


Pokud by finance a úsilí obětované například do výzkumu ženských ňader šlo do vesmírného programu, byly by na měsíci již dávno hotely, kolotoče a stánky s hot dogy.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 18.8.2017)


Neužitečný předmět roky trčí na místě, kde každému překáží, ale nikdo se neobtěžuje dát ho někam jinam. Když tento objekt konečně potřebuješ, zjistíš, že zmizel neznámo kam.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 11.8.2017)


Počítač v práci: co vypadá jednoduše, je složité. Co vypadá složitě, je nemožné. Co vypadá nemožně, dokáže vyřešit i uklízečka. Uklízečka začínala kdysi dávno u konkurence jako systémový programátor.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 4.8.2017)


Pravděpodobnost zapomenutí deštníku v hospodě je přímo úměrná množství vypitého alkoholu a množství kapek deště, které na tebe spadnou při cestě domů.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 21.7.2017)


Budete-li okukovat děvčata na pláži, vždycky se najde někdo, koho to bude pohoršovat. Většinou to bude partner některého z děvčat. Drtivá většina partnerů hezkých děvčat jsou o hlavu vyšší svalovci.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 14.7.2017)


Ten, koho je potřeba do hry nutit, nakonec vždy ve hře vyhrává. A dělá, že nechápe proč. Ať vyhráváte nebo prohráváte, vždy nakonec prohrajete.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 7.7.2017)


Udělat cokoliv blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví. Nikdy není nutno svádět na zlý úmysl to, co se dá vysvětlit blbostí. S blbcem se nikdy nepři, není poznat, kdo je kdo.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 30.6.2017)


Zákon zkoušení: To co žák neumí, zjistí učitel během 1 minuty, a to co umí, ho nezajímá. To platí i na zkoušející komisi. Umíte-li otázku, nikdo neposlouchá, co říkáte, dokud neuděláte chybu. 

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 23.6.2017)


Náctiletí nejednají racionálně, dokonce ani tehdy, když všechny další možnosti byly vyčerpány. Náctiletí si pamatují a opakují vaše přezdívky, ale zapomínají na své sliby mýt nádobí.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 16.6.2017)


Je dobré udělat z počítače v dětském pokoji nástroj k výchově vaší ratolesti. Chcete-li například, aby si vaše dítě čistilo zuby, předstírejte, že zubní kartáček je přídavná periferie počítače.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 19.5.2017)


Budete-li se při setkání s přítelkyní své dívky chovat jako milý, galantní a zábavný společník, bude vás vaše dívka považovat za zlotřilého chlípného bastarda.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 12.5.2017)


Když už jsi konečně skoro dokončil svoji dvacetistránkovou práci, z nevysvětlitelných důvodů počítač zamrzne a nezbude ti nic jiného než ho restartovat. A ty sis dokument neuložil!

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 28.4.2017)


Zákon montážní: Návody jsou pro blbce. Co nejde silou, jde ještě větší silou. Získaná zkušenost je přímo úměrná ceně zničeného zařízení. Záruka kvality za nic neručí. Za blbost už vůbec ne…

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 21.4.2017)


Vlak, který se marně snažíte dostihnout, má vždy alespoň 30 minut zpoždění. Rozhodneš-li se nečekat a popojet jinak (autobusem, taxíkem), projede vlak, jakmile jsi mezi dvěma zastávkami.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 13.4.2017)


Co se může pokazit, to se taky pokazí. Důsledky:
1. Nic není tak jednoduché, jak se to na první pohled zdá.
2. Všechno stojí více času, než jsi předpokládal.
3. Příroda nadržuje skrytým vadám.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 7.4.2017)


Ať odvedete sebelepší práci, váš nadřízený se jí vždy bude snažit poopravit. Žádný šéf nebude zaměstnávat člověka, který má ustavičně pravdu. Neschopnost zaměstnanců je odrazem neschopnosti vedení.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 31.3.2017)


U jiných lidí vám romantická gesta připadají neotřelá a vzrušující. Pokusíte-li se o ně sami, připadáte si jako neohrabaní pitomci.
Chceš-li být milován, miluj! Ať miluješ sebevíc, nikdy to není dost.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 24.3.2017)


Weberova definice: Odborník ví stále více o stále menším počtu věcí. Nakonec ví opravdu všechno – o ničem.
Marsova definice: Odborník je člověk, který přijel z jiného města.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 10.3.2017)


Zásada zbytečného spěchu: Přijdete-li příliš brzy, nekoná se to.
Dáte-li si záležet, abyste přišli přesně včas, musíte čekat.
Opozdíte-li se, přijdete s křížkem po funuse.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 24.2.2017)


Vše, co si přeje vaše žena, je správné a pro bezchybný chod vaší domácnosti dokonce nezbytné. Vše, co si přejete vy, je přinejmenším ekonomický nesmysl.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 10.2.2017)


Zub rozbolí zásadně v sobotu večer. Při příchodu pacienta do zubní ordinace bolest zubu zázračně ustoupí. Čím větší strach ze zubaře máte, tím méně šikovného zubního doktora navštívíte.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 3.2.2017)


U jiných lidí vám romantická gesta připadají neotřelá a vzrušující. Pokusíte-li se o ně sami, připadáte si jako neohrabaní pitomci.
V lásce není důležité zvítězit, nýbrž zúčastnit se.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 20.1.2017)


Pokud vám schází jedno číslo časopisu, pak právě v něm je článek, nebo pokračování seriálu, které jste si chtěli přečíst. Ani jeden váš známý nebude toto číslo mít, případně ho ztratil nebo vyhodil.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 13.1.2017)


V týmové práci vždycky něco nevyjde. A můžeš se vsadit, že to bude tvoje chyba. Na druhou stranu práce v týmu znamená, že chybu můžeš svalit na někoho jiného.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 6.1.2017)


Archiv 2016

Archiv 2015

Archiv 2014

Archiv 2013

Archiv 2012


* * *

Blog (ex fknizek.wz.cz)