Murphyho zákony II


Každý mejdan se skládá ze tří částí: přípravy, samotného večírku a úklidu. To prostřední je většinou nejkratší.
Zákon o přehnaném pití: Nikdy vám nemůže být tak zle, aby vám nemohlo být ještě hůř.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 29.12.2017)


Vánoční dárky zásadně nenakupujte dříve než po skončení vánočního úklidu. Během úklidu totiž s největší pravděpodobností najdete většinu dárků, které jste ukryli vloni.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 1.12.2017)


Bez ohledu na to, jak dobře vykonáváte svou práci, váš nadřízený se už postará, aby vaše výsledky byly patřičně zmírněny.
Spoléhej pouze na ty kolegy, kteří jsou svolní v případě nezdaru ztratit tolik, co ty.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 16.11.2017)


Pes má neustále dojem, že vy se přejídáte, zatímco on hladoví. Pes vám nikdy neuvěří, že jíte pouze suchý chléb. V jeho představách si jej umíte během cesty k ústům nepozorovaně ochutit minimálně šunkou.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 10.11.2017)


Každá žena si představuje manželství jako pohádku. Vše, co si přeje vaše žena, je správné a pro bezchybný chod vaší domácnosti dokonce nezbytné. Vše, co si přejete vy, je přinejmenším ekonomický nesmysl.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 20.10.2017)


Kdo pije sám, ten se opíjí. Kdo pije ve společnosti, oslavuje.
Čím menší  sklenice, tím dražší pivo.
Po osmém pivu se nejsložitěji vyjadřují právě ty nejjednodušší myšlenky.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 29.9.2017)


Nejjistější místo, kde naleznete pomocnou ruku, je na konci našeho ramene. Někdy ti v nouzi podá ruku i ten, od koho bys to nečekal. Ale pozor, světlo na konci tunelu… může být i blížící se vlak.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 15.9.2017)


Počítač vám ušetří spoustu práce, kterou byste bez něj vůbec neměli. A ve výsledku lze tiskárnu v některých případech nahradit skartovacím zařízením – výsledek práce bývá obdobný.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 1.9.2017)


Pokud by finance a úsilí obětované například do výzkumu ženských ňader šlo do vesmírného programu, byly by na měsíci již dávno hotely, kolotoče a stánky s hot dogy.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 18.8.2017)


Neužitečný předmět roky trčí na místě, kde každému překáží, ale nikdo se neobtěžuje dát ho někam jinam. Když tento objekt konečně potřebuješ, zjistíš, že zmizel neznámo kam.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 11.8.2017)


Počítač v práci: co vypadá jednoduše, je složité. Co vypadá složitě, je nemožné. Co vypadá nemožně, dokáže vyřešit i uklízečka. Uklízečka začínala kdysi dávno u konkurence jako systémový programátor.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 4.8.2017)


Pravděpodobnost zapomenutí deštníku v hospodě je přímo úměrná množství vypitého alkoholu a množství kapek deště, které na tebe spadnou při cestě domů.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 21.7.2017)


Budete-li okukovat děvčata na pláži, vždycky se najde někdo, koho to bude pohoršovat. Většinou to bude partner některého z děvčat. Drtivá většina partnerů hezkých děvčat jsou o hlavu vyšší svalovci.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 14.7.2017)


Ten, koho je potřeba do hry nutit, nakonec vždy ve hře vyhrává. A dělá, že nechápe proč. Ať vyhráváte nebo prohráváte, vždy nakonec prohrajete.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 7.7.2017)


Udělat cokoliv blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví. Nikdy není nutno svádět na zlý úmysl to, co se dá vysvětlit blbostí. S blbcem se nikdy nepři, není poznat, kdo je kdo.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 30.6.2017)


Zákon zkoušení: To co žák neumí, zjistí učitel během 1 minuty, a to co umí, ho nezajímá. To platí i na zkoušející komisi. Umíte-li otázku, nikdo neposlouchá, co říkáte, dokud neuděláte chybu. 

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 23.6.2017)


Náctiletí nejednají racionálně, dokonce ani tehdy, když všechny další možnosti byly vyčerpány. Náctiletí si pamatují a opakují vaše přezdívky, ale zapomínají na své sliby mýt nádobí.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 16.6.2017)


Je dobré udělat z počítače v dětském pokoji nástroj k výchově vaší ratolesti. Chcete-li například, aby si vaše dítě čistilo zuby, předstírejte, že zubní kartáček je přídavná periferie počítače.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 19.5.2017)


Budete-li se při setkání s přítelkyní své dívky chovat jako milý, galantní a zábavný společník, bude vás vaše dívka považovat za zlotřilého chlípného bastarda.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 12.5.2017)


Když už jsi konečně skoro dokončil svoji dvacetistránkovou práci, z nevysvětlitelných důvodů počítač zamrzne a nezbude ti nic jiného než ho restartovat. A ty sis dokument neuložil!

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 28.4.2017)


Zákon montážní: Návody jsou pro blbce. Co nejde silou, jde ještě větší silou. Získaná zkušenost je přímo úměrná ceně zničeného zařízení. Záruka kvality za nic neručí. Za blbost už vůbec ne…

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 21.4.2017)


Vlak, který se marně snažíte dostihnout, má vždy alespoň 30 minut zpoždění. Rozhodneš-li se nečekat a popojet jinak (autobusem, taxíkem), projede vlak, jakmile jsi mezi dvěma zastávkami.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 13.4.2017)


Co se může pokazit, to se taky pokazí. Důsledky:
1. Nic není tak jednoduché, jak se to na první pohled zdá.
2. Všechno stojí více času, než jsi předpokládal.
3. Příroda nadržuje skrytým vadám.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 7.4.2017)


Ať odvedete sebelepší práci, váš nadřízený se jí vždy bude snažit poopravit. Žádný šéf nebude zaměstnávat člověka, který má ustavičně pravdu. Neschopnost zaměstnanců je odrazem neschopnosti vedení.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 31.3.2017)


U jiných lidí vám romantická gesta připadají neotřelá a vzrušující. Pokusíte-li se o ně sami, připadáte si jako neohrabaní pitomci.
Chceš-li být milován, miluj! Ať miluješ sebevíc, nikdy to není dost.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 24.3.2017)


Weberova definice: Odborník ví stále více o stále menším počtu věcí. Nakonec ví opravdu všechno – o ničem.
Marsova definice: Odborník je člověk, který přijel z jiného města.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 10.3.2017)


Zásada zbytečného spěchu: Přijdete-li příliš brzy, nekoná se to.
Dáte-li si záležet, abyste přišli přesně včas, musíte čekat.
Opozdíte-li se, přijdete s křížkem po funuse.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 24.2.2017)


Vše, co si přeje vaše žena, je správné a pro bezchybný chod vaší domácnosti dokonce nezbytné. Vše, co si přejete vy, je přinejmenším ekonomický nesmysl.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 10.2.2017)


Zub rozbolí zásadně v sobotu večer. Při příchodu pacienta do zubní ordinace bolest zubu zázračně ustoupí. Čím větší strach ze zubaře máte, tím méně šikovného zubního doktora navštívíte.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 3.2.2017)


U jiných lidí vám romantická gesta připadají neotřelá a vzrušující. Pokusíte-li se o ně sami, připadáte si jako neohrabaní pitomci.
V lásce není důležité zvítězit, nýbrž zúčastnit se.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 20.1.2017)


Pokud vám schází jedno číslo časopisu, pak právě v něm je článek, nebo pokračování seriálu, které jste si chtěli přečíst. Ani jeden váš známý nebude toto číslo mít, případně ho ztratil nebo vyhodil.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 13.1.2017)


V týmové práci vždycky něco nevyjde. A můžeš se vsadit, že to bude tvoje chyba. Na druhou stranu práce v týmu znamená, že chybu můžeš svalit na někoho jiného.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 6.1.2017)


Pravidlo vánočních pozdravů: Jakmile rozešlete všechna přání, přijde vám od někoho, na koho jste zapomněli. A buďte si jisti, že přání pro vás nejdůležitějšímu člověku buď zapomenete odeslat, nebo se ztratí.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 16.12.2016)


Fronty u pokladen jsou před Vánoci všechny stejně dlouhé, ale ta, do které si stoupnete, bude postupovat nejpomaleji. Přesněji – fronta se ve svém postupu rapidně zpomalí ve chvíli, kdy budete druzí v pořadí.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 9.12.2016)


Když vyhodíte věc, kterou jste minimálně dva roky nepoužili a o které jste si mysleli, že ji už ani nevlastníte, budete ji stoprocentně potřebovat hned druhý den, co jste se jí zbavili!

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 2.12.2016)


Žádný šéf si neponechá zaměstnance, který má stále pravdu. A když nikdy nevíte, kdo má pravdu, vždycky aspoň víte, kdo za věc zodpovídá. V nouzi je snazší dělat blbé otázky, než opravovat blbé chyby.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 25.11.2016)


Pravděpodobnost, že zabloudíte, závisí přímo úměrně na tom, kolikrát vám člověk, kterého jste se po dlouhém váhání nakonec zeptali na cestu, řekl: „To nemůžete minout!“

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 18.11.2016)


  • Problém se časem může vytratit, avšak lidé, kteří pracují na jeho řešení, přetrvávají.
  • Věda se nemýlí. Nedejte se mást fakty.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 11.11.2016)


Za každý velký objev vděčíme nějakému omylu. Důsledek: Čím větší dotace, tím později badatelé k tomu omylu dospějí. Naopak kterýkoliv problém je možno vyřešit, je-li k dispozici dostatek času a peněz.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 4.11.2016)


Máte-li špatné údaje, ale dokonalou logiku, pak jsou vaše závěry zcela jistě mylné. Dopřejete-li si tudíž sem tam nějakou trhlinu v logickém uvažování, můžete díky náhodě dospět ke správnému závěru.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 27.10.2016)


Když to nejde opravit po dobrém, půjde to určitě po zlém. Když to nejde silou, půjde to ještě větší. Jestli se to ulomí, šlo o vadnou součástku. Když všechno zklame, je třeba přečíst si návod.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 14.10.2016)


Když jde všechno dobře, v nejbližších chvílích se nutně něco stane. I proto nikdy není dost času na to, aby se to udělalo dobře. Ale vždycky je dost času na to, aby se to udělalo znovu.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 7.10.2016)


Počítače jsou nejinteligentnější idioti na světě. Dovedou během dvou vteřin udělat tolik chyb, jako dvacet lidí za dvacet let. Kdyby Bůh stvořil člověka k tomu, aby používal počítač, byl by mu dal 16 prstů.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 30.9.2016)


Zákon o vztazích náctiletých: Pokud se seznámíte s příjemnou dívkou, je to zpravidla před koncem letních prázdnin a začátkem školního roku se sakra dlouhým rozvrhem.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 23.9.2016)


Rychlost načtení webové stránky tvým počítačem je nepřímo úměrná tomu, jaký zájem o ni máš. Najdeš-li konečně, cos hledal, vypadne připojení k internetu, nebo počítač zamrzne.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 16.9.2016)


Nikdy se nemůžeš vyhnout velké chybě tím, že vyprodukuješ malou. V lepším případě se malá chyba připojí k velké, aby ji podpořila. Na řešení přijdete vzápětí po tom, co daný problém vyřešil někdo jiný.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 9.9.2016)


Děti se naučí ve škole jen tři věci užitečné do života, a to číst, psát a počítat. Všechny ostatní věci jednak zapomenou a za druhé jim v dospělosti budou většinou naprosto k ničemu…

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 2.9.2016)


Jakmile opustíš byt bez telefonu, začne zuřivě vyzvánět. Než opět odemkneš a telefon najdeš, zmlkne. Jestliže se ti navzdory několika nárazům holení do nábytku podaří hovor dostihnout, půjde o omyl.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 26.8.2016)


Když ti zbývá pouze jeden hřebík, ohne se.

(Murphyho zákon – Vyluštěte šifry, HaNo, 19.8.2016)


Udělat cokoli blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví. Nikdy se nepři s blbcem. Někdo by si nemusel všimnout, že je mezi vámi rozdíl.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 5.8.2016)


Základní Murphyho zákon: Může-li se něco pokazit, pokazí se to. Dodatek paní Murphyové: Ani láska není výjimkou. Z čehož vyplývá: Ať děláš co děláš, happy endu se nedočkáš.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 29.7.2016)


Pokud nějaký zkušený vědec tvrdí, že je něco možné, má obvykle pravdu. Pokud tvrdí, že je něco nemožné, obvykle se mýlí. Jediný způsob, jak zjistit hranice možného, je překročit je směrem k nemožnému.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 8.7.2016)


Rozdělíme-li nadměrné výdaje do dostatečného množství malých položek, podaří se nám lépe přelstít daňové poplatníky. Názorný příklad, kterak i malé rybky dokáží sežrat celé národní bohatství.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 1.7.2016)


Ten, koho je potřeba do hry nutit, nakonec vždycky vyhrává. Nic nevychází přesně podle plánu. Ať vyhráváte nebo prohráváte, stejně nakonec prohrajete.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 17.6.2016)


Jestliže se ti líbí blondýnky, oženíš se s tmavovláskou. Jestli se ti líbí tmavovlásky, oženíš se s blondýnou… a pokud se to nesplní, tak si po svatbě začne barvit vlasy.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 3.6.2016)


Jestliže budeme už předem z nejrůznějších důvodů předvídat, že se něco pokazí, chyba se projeví v ten nejméně vhodný okamžik a její důsledky budou nepředvídatelné.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 27.5.2016)


Když něco vypadá jako snadné, je to ve skutečnosti obtížné. Když něco vypadá jako obtížné, pak si pište, že udělat to je absolutně vyloučeno.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 13.5.2016)


Alergie se projeví tehdy, když je tvůj šéf, důležitý klient, nebo atraktivní osoba opačného pohlaví, kterou jsi právě poznal, v dostatečné blízkosti, aby si plně užili výsledky tvého kýchnutí.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 29.4.2016)


Bez ohledu na to, jak dobře vykonáváte svou práci, váš nadřízený se už postará, aby vaše výsledky byly patřičně zmírněny. Nejvyššího uznání se stejně nakonec dočká ten, kdo vykoná nejméně práce.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 8.4.2016)


Jestliže neposlechneš osobu Y, podceníš mráčky na obzoru a nevezmeš si s sebou deštník, pravděpodobnost, že se nevyhneš pořádné průtrži mračen, bude tím vyšší, čim raději Y opakuje: „Já jsem ti to říkal.“

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 1.4.2016)


Když musíte zaparkovat o šest bloků dál, najdete vzápětí dvě uvolněná parkovací místa právě před vchodem do budovy. Vstoupíte-li do zcela volné vozovky, okamžitě se přiřítí auta v obou směrech.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 24.3.2016)


Cigarety zásadním způsobem zkracují čas na čekání. Například jakmile si na zastávce zapálíte cigaretu, zaručeně přijede ten autobus, na který jste půl hodiny čekali.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 18.3.2016)


Výjimky jsou vždy početnější než pravidla. Vždy se najdou výjimky ze stanovených výjimek. Až si osvojíte všechny výjimky, už nikdo si nevzpomene na příslušná pravidla, ke kterým se výjimky vztahují.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 11.3.2016)


1) Negativní vyhlídky mají za následek negativní výsledky. Pozitivní vyhlídky mají za následek taky negativní výsledky.
2) Co začalo dobře, skončí špatně. Co začalo špatně, skončí ještě hůř.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 4.3.2016)


Počítač vám ušetří spoustu práce, kterou byste bez něj vůbec neměli. Například hledání – hledáte-li na internetu, zasekne se přesně ve chvíli, kdy najdete to, co jste dlouhou dobu hledali.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 26.2.2016)


Spoléhej jen na ty kolegy, kteří jsou ochotni v případě nezdaru ztratit to, co ty. Navíc – kdo nic nedělá, nic nezkazí. Kdo nic nezkazí, bývá chválen. Kdo je chválen, bývá povýšen. Kdo je povýšen, nic nedělá.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 12.2.2016)


Logika nikdy nerozhoduje o tom, co je možné a co ne. Když to nejde po dobrém, dělej to násilím. Jestliže se to ulomí, je jasné, že to tam stejně nemělo co dělat.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 5.2.2016)


Když se člověk pustí do řešení nějakého úkolu, obvykle jej někdo nebo něco nechtěně vyruší. Přesto se daří některé úkoly vyřešit, neboť i rušitel může být ze své práce vyrušen.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 22.1.2016)


Vždycky, když chceš, aby se ti něco povedlo, neznámý faktor ti zkříží plány. Podaří-li se odstranit jednu chybu, objeví se ihned dvě další a mnohem závažnější než chyba právě odstraněná.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 15.1.2016)


  • Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar – vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.
  • Jestliže se experiment vydaří, určitě nebylo něco v pořádku.

(Murphyho zákon pro dnešní den, HaNo 8.1.2016)


Archiv 2015

Archiv 2014

Archiv 2013

Archiv 2012


* * *

Blog (ex fknizek.wz.cz)